Audi zmenšilo Q8, ukázalo Q3 Sportback

Čo najviac verzií! To nie je len motto Mercedesu a BMW, ale aj Audi statočne sekunduje, či terciuje? OK, tento vtip je trápny. Ale auto vyzerá super. Spraviť kupé verziu tohto malého krpca je celkom unikát a nemá konkurenciu. Zatiaľ. Aj keď má BMW model X2, ktorý je podobne zameraný a je podobný aj veľkostne. Vlastne sú to teda konkurenti.

Najväčšia zmena je v tvare karosérie, strecha padá omnoho skôr a patrí medzi čoraz populárnejšie kupé crossovery. Všetky karosérie sa aktuálne krížia so všetkými. Pri Q3 Sportback to znamená aj predĺženie o 16 milimetrov a zníženie o 29 milimetrov. Zvonka má aj nové lemy blatníkov, ktoré mu pridávajú samostatnejší výzor.

Interiér je prevzatý celkovo z Q3. Prístrojová doska je navlas rovnaká s rovnakým veľkým displejom v strede a druhým pred vodičom. Klimatizácia má ovládanie stále samostatné.

Audi ponúkne hneď na začiatok dvojliter so štyrmi valcami spaľujúci benzín. Ten bude maž výkon ako kedysi v Golfe GTI, 169 kW (230 k). Naftová dvojlitrová alternatíva bude mať buď 110 kW (150 k), alebo 140 kW (190 k). Všetky počiatočné verzie budú mať automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies Quattro.

Postupne pribudnú ďalšie verzie ako predokolka s 1,5-litrovým štvorvalcom na benzín, či predokolky s dvojlitrovým naftovým motorom. Zaujímavý bude mild-hybrid s 48V sústavou a 1,5-litrovým štvorvalcom.