Audi TT RS Plus je realitou

Prednedávnom sme písali, že Audi plánuje v Ženeve okrem novej RS4 uviesť aj ďalší športový model – TT RS Plus. Dnes už definitívne vieme, že táto informácia je pravdivá a poznáme aj vzhľad tohto nového modelu.

Pôvodný model TT sa nevyznačoval zrovna športovými jazdnými vlastnosťami, avšak u metrosexuálne založených zákazníkov bol vcelku obľúbený.  TT RS Plus však predsa len vyzerá o kus drsnejšie a tak by malo zrejme aj jazdiť.

„Plusko“ bude pohybovať výkon 265kW/360 koní, čo je o 20 koní viac, než u klasického TT RS. Dostupná bude verzia kupé aj roadster. Medzi charakteristické znaky karosérie RS Plus budú patriť karbónove prvky, obligátne znaky RS Plus a masívne 19“ disky v čierno-červenom kontrastnom vyhotovení.

Pozitívom je, že k dispozícii bude aj manuálna prevodovka. Zrýchlenie z 0 na stovku s ňou bude síce trvať o 0,2 sekundy dlhšie než u verzie s S-Tronicom, avšak 4,3 sekundy je aj tak veľmi slušná hodnota. Ručička tachometra sa zastaví na maximálnej hodnote 280 km/h, kedy zasiahne obmedzovač.

Ceny by mali začínať na úrovni 60 650 Euro, roadster bude o niečo drahší. Jeho základná cena začína na čiastke 63 500 Euro.