Audi SQ7 prešlo faceliftom

Veľké SUV od Audi, teda Q7 sa dočkalo nedávneho faceliftu. To znamená, že vyhladenie vrások a vylepšenie sa dotklo aj špičkového modelu SQ7. Super rýchle SUV bude mať po novom až 429 koní a 900Nm.

Čo sa týka designu exteriéru, asi najviac badateľnou zmenou je nová obrovská predná maska a nové, moderne tvarované LED svetlomety. SQ7 však, oproti sériovej verzii, jazdí na 20″ diskoch kolies obutých do pneumatík so šírkou 285mm. Štvorica výfukov vzadu je tiež typická pre tento model. Šokujúco masívna je veľkosť brzdiacich strmeňov, ktorá je až 400mm. Za príplatok je dokonca možné doobjednať karbónovo-keramické, ktoré sú ešte o 20mm väčšie. Farba môže byť čierna alebo červená.

Už spomínaných 429 koní a 900Nm má na svedomí 4.0 litrový osemvalec TDI. Ten je doplnený elektrickým kompresorom, ktorý sa stará o chod dvojice turbodúchadiel. Sci-fi. Napriek tomu, že SQ7 je mastodont, s týmto motorom dokáže vyšprintovať na stovku za 4,8 sekundy. Rovnako ako v prípade štandardnej Q7, veľké zmeny nastali v interiéri. Najväčšou z nich je dvojica veľkých dotykových obrazoviek. Model SQ7 sa ale samozrejme odlišuje istými prvkami, ako napríklad širšími možnosťami nastavovania charakteristiky auta prostredníctvom jedného z nich.

Táto horúca novinka sa začne predávať už v nasledujúcich dňoch a jej cena v Nemecku začína na 94 900€ za päťmiestnu verziu. Tá sedemmiestna je o kúsok drahšia a stojí 96 420€.