Audi predstavilo Q5 v podobe Sportback

Audi Q5 je dobre známe SUV, ktoré značka v týchto dňoch predstavila aj v trendy kabáte Sportback. Konkurencia je jasná, Mercedes GLC a BMW X4.

Vzhľad je presne taký, aký sa dal očakávať, čiže predná časť úplne identická s bežnou Q5. Tá sa, mimochodom, tiež nedávano dočkala faceliftu pre rok 2021. Ten pozostáva najmä z väčších bočných otvorov pre prívod vzduchu a z novej masky. Zadná časť strechy je zvažujúca sa, avšak samotné prvky karosérie sú prebraté zo štandardnej SUV Q5. Napríklad koncové svetlá aj nárazník sú identické. To platí aj o motoroch a rôznych tlmičoch. Q5 Sportback využíva mild-hybridný benzínový štvorvalec s 261 koňmi alebo trojlitrový šesťvalec s 349 koňmi v SQ5. Jedna výnimka tu však je, verzia Sportback totiž nebude dostupná s plug-in hybridom.

V úvode sme spomínali exteriér, ktorý sa nesie v duchu faceliftových prvkov, rovnako tak je to aj v kabíne. V strede tróni úplne nový 10,1″ displej pracujúci pod systémom MIB3. Nový drevený obklad je jedným z možných dekorov, ktorý je doplnený o povinnú jazdu v podobe ambientného osvetlenia. Ceny novej Q5 Sportback Audi ešte nezverejnilo. Vieme ale, že na trh by sa mala dostať až budúci rok.