Audi A7 Sportback Quattro v novej hybridnej motorizácii

Audi A7 Sportback E Quattro TFSI 55. Najťažšie máme za sebou, názov novinky od Audi nie je zrovna ľahký ani krátky. Ale k veci, štvordverové kupé A7 od Audi ide na vlne hybridizácie a dostane nový motor.

Dvojlitrový štovrvalec neznie veľmi zaujímavo, má ale slušných 185 kW/248 koní. K nemu sa ale pridáva elektrický plug-in agregát s výkonom 105 kW/141 koní. Celý výkon kombinovanej sústavy je teda až 270kW/362 koní a krútiaci moment 500Nm. A to už je pekná porcia. Alebo inak povedané, zrýchlenie na stovku trvá 5,7 sekundy a na výlučne elektrický motor je schopné prejsť približne 40 km rýchlosťou do 135 km/h. Celkovo ponúka A7 E Quattro tri jazdné režimy, každý s iným prístupom k batérií. Ten prvý sa nazýva EV a je tým základným, elektrickým. Druhým je Battery Hold Mode, ktorý počas jazdy nevyužíva batérie. Tretí, teda hybridný, kombinuje výkon oboch motorov. Ten teda dáva pri tomto type auta asi najväčší zmysel. Ešte dodajme, že nabitie do plnej kapacity trvá na bežnej domácej sieti približne sedem hodín.

Čo sa týka dizajnu a vzhľadu, žiadne zmeny sa nekonajú. Dostupné sú samozrejme aj balíky S-Line, ako pri iných motorizáciach. Cenovka v Nemecku je stanovená na €77,850 za základ, dá sa teda očakávať že u nás to bude veľmi podobné.