Audi A4 bude mať hybridy, ktoré prichádzajú s faceliftom

Pre modelový rok 2020 Audi inovuje svoj naozaj dôležitý model A4. Wait, what? Veď jemný upgrade sa dostal autu už pre modelový rok 2019. Avšak teraz je úprava trochu vážnejšia. Veď to vidno na prednej časti, to je jasné.

Predok auta trochu viac pripomína modely A6 a A7. Môže za to aj širšia maska chladiča, ale najmä predné svetlá, ktoré stratili spodnú lomenú líniu. Svetlá majú samozrejme možnosť osadenia LEDkami. A aj zadné svetlá sú LEDkové, ich tvar ostal rovnaký, avšak rozdelenie jednotlivých funkcií prešlo zmenami. Dizajnové zmeny dorazil zadný nárazník s novými otvormi, za ktorými sú schované koncovky výfuku.

Interiér ostal takmer rovnaký. Teda, na prvý pohľad. Virtuálny kokpit pred vodičom je takmer nezmenený, ale dôležitejšie je, že A4 prichádza s novou verziou systému MMI. Tá zase podporuje prepojenie s aplikácikou myAudi, pomocou ktorej sa dá auto monitorovať a prípadne odomknúť a zamknúť. Ale to nie je všetko, Horst Fuchs ku kompletu prihodil aj nový displej. Stredový displej má teraz uhlopriečku až 10,1 palca.

Automobilka modelu pridáva aj tri hybridy na 12V sieti. Naviac S4 bude mať 48V hybrid. Všetko budú mild-hybridy. Výkonové spektrum bude začínať pri 110 kW (150 k) a za A4 35 TFSI zaplatíte zatiaľ 35 900 eur.

Najskôr sa na trhu objavia karosérie sedan a kombi, pričom tie už sú v ponuke tento mesiac. V septembri pribudne do ponuky aj zvýšené kombi Allroad. Všimnite si na fotkách kombi logá na predných blatníkoch. Tie budú asi za príplatok, ako pri Ferrari.