Aston Martin znova vo farbách Gulf

Britský Aston Martin, má plán zúčastňovať sa vytrvalostných súťaží. Má na to pripravený nový model Vantage GTE. To E značí asi Endurance, anglické slovo pre vytrvalosť. A má farby Gulf.

Základ pre stavbu už majstri mali, tak to, na čo sa pozeráme je iba prerobený Vantage GT2. Spĺňa požiadavky Automobile Club De L’Ouest GTE. Karbónová karoséria a vylepšená aerodynamika s karbónovým predným spojlerom, difúzorom a obrovským krídlom sekunduje ochrannej klietke, brzdám Brembo a nastaviteľnému podvozku. Gulf!

Nový je aj motor, vlastne len niektoré časti. Osemvalec s objemom 4,5 litra dostal nové hlavy valcov, ventily, vačkové hriadele a splodiny vyfučia von špeciálnym pretekárskym výfukovým potrubím. Šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku pritom chladí vlastný systém na báze vzduchu a oleja. Gulf!

Vantage GTE sa ukáže v dvanásťhodinovke na okruhu Sebring už 17teho marca 2012. Potom už bude útočiť na závode 24 hodín Le Mans. Riadiť ho budú Darren Turner (GBR), Stefan Mücke (D) a Adrian Fernandez (MX). Spomínali sme, že má auto legendárne Gulf polepy?