Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Verde bude materiál GLC63 AMG

Alfa Romeo sa do terénu nepúšťa prvýkrát, veď len v nedávnej histórii si niektorí môžu pamätať Crosswagon postavený z kombíku 156. Ale stelvio nie je len oplastovaná verzia súčasného modelu, je to úplne nové SUV automobilky.

Ak chcete vedieť, tak meno má po kľukatom priesmyku v Alpách medzi Bormiom a Meranom. A vyzerá ako terénna Giulia. Nič viac, nič menej. Tvary sú až príliš podobné najmä v prednej časti. Zadok zase napovedá ako by mohla vyzerať verzia kombi od Giulie.

Interiér tiež akoby Giulii z priehradky pred spolujazdcom vypadol. Stelvio ho zdedilo aj vrátane volantu so štartovacím tlačidlom. Na autosalóne v LA sa s tým Alfa nehrala a rovno predstavila aj ostrú verziu Quadrifoglio Verde so športovými sedadlami a červeným prešívaním v interiéri.

Ostrá alternatíva má pod kapotou motor 2,9 V6 Biturbo s výkonom 375 kW (510 k) a krútiacim momentom 600 Nm. Agregát má základ vo Ferrari California T. Výkonovo sa Stelvio QV dostáva do sfér, ktoré boli nedávno hájené Mercedesom ML63 AMG. Teraz môžu byť v rukách AMG GLC63.

Lenže ponuka motorov nebude len o výkonnej verzii. Benzínové alternatívy bude ponúkať dvojliter s turbom a výkonom 206 kW (280 k). V Európe však viac na odbyt pôjde naftová 2,2-litrová štvorvalcová pohonná jednotka. Tá je buď s 110 kW (150 k), alebo s 135 kW (184 k).