Ako spraviť z Civicu Type-R ultimátneho Vandala?

Recept na to má americká firma Vandal Cars, špecializujúca sa na výrobu športových áut. A tým myslíme skutočne športových, zameraných vyslovene na výkon a naháňanie sa so stopkami na okruhoch.

Ich najnovší počin, ktorý vám servírujeme, má minimalistický názov Vandal One. Rovnako minimalistická je jeho váha, iba 555kg. Nepripomína vám inak toto číslo dávne časy pôsobenia Subaru v rally? 🙂 Táto mušia váha Vandalu  je docielená vďaka použitiu monokoku z karbónových vlákien. A hlavne vďaka tomu, že nejde o klasické auto, ale o jednomiestnu “placku”, aké možno vidieť na pretekoch do vrchu či na okruhoch. Proste, priamy konkurent Radicalu či Arielu. A čo ma spoločné so zmieňovaným Civiciom Type-R? Srdce! Motor totiž pochádza z tejto Hondy a oproti štandardu má výkon o 20 koní zvýšený na hodnotu 340. Pri hmotnosti ľahko presahujúcej pol tony ide o dosť šialenú hodnotu, lenže tu sa vandalzmus ešte ani zďaleka nekončí. Je tu totiž ešte verzia One R, ktorá má výkon naladený až na šialených 560 koní a ručička otáčkomera sa zastaví až na 9000 otáčkach za minútu. Našťastie, toto auto nie je určené na cestnú premávku, čo vzhľadom k parametrom a zameraniu ani neprekvapí. Na okruhoch bude drtivo rýchle a na bežných cestách by bolo nereálne využiť čo i len časť jeho potenciálu.

Súčasťou Vandalu je telemetria, ktorá zdieľa získané dáta z jazdy na cloudovú službu, vďaka ktorej k ním majú prístup technici a na diaľku tak s nimi môže jazdec konzultovať. Táto služba je vôbec prvá svojho druhu. Základný model začína na sume  $119,700, čo síce na prvý pohľad vyzerá ako dosť. Lenže, za túto sumu zákazník dostane kvalitnú okruhovú techniku bez kompromisov, ktorá mu poskytne tony zážitkov a spraví z neho lepšieho vodiča. Motoršport nikdy nebol lacnou záležitosťou a tak je takáto sumua za karbónovú “placku” celkom férová ponuka.