Aj Škoda chce kupé SUV, koncept už onedlho

Škoda sa má minimálne v Číne rozbehnúť aj na trendovej vlne kupé SUV ako Mercedes GLC Coupe, alebo BMW X4. Ako náznak má pôsobiť nový koncept Vision E, ktorý automobilka predstaví v Šangaji.

Českej automobilke sa celkom darí doťahovať koncepty do reality, takže určite bude niečo podobné aj v reálnej ponuke. Zatiaľ sú len nákresy, ale línia kupé na SUV spodku je celkom jasná. Nech je kombinácia akokoľvek šialenou, v prípade Škody s adekvátnou cenovkou bude fungovať určite.

Nový koncept Vision E bude mať rozmery 4645 mm na dĺžku, 1917 mm na šírku a výška bude len 1550 mm. Zároveň však ponúkne obrovský rázvor 2850 mm, teda obrovský vzhľadom na celkovú dĺžku. To by malo zaručiť priestrannosť interiéru.

Vision E má celkový výkon 225 kW (306 k) a maximálne sa rozbehne na 180 kilometrov za hodinu. Pri konceptoch môžu byť informácie aj zo sfér fantázie. Takže dojazd 500 kilometrov môže aj nemusí byť reálny, kto to skontroluje? Ale pohon všetkých kolies viacerými elektromotrmi je celkom ľahko možný.

Škoda oznámila, že v roku 2019 pribudne do ponuky plug-in hybrid na základe Superbu. Do roku 2025 má celková ponuka obsahovať až 5 elektromobilov.