5 najdôležitejších zmien: Facelift Peugeotu 208

Peugeot predstavil už v Ženeve facelift malého modelu Peugeot 208. Ten naznačuje polčas životného cyklu a prichádza v čase, kedy všetky autá budú musieť spĺňať emisnú normu Euro 6. Novinka na našom trhu začína so základným benzínom na sume 9490 eur za päťdverák. Ale my by sme radšej priplatili 500 eur za dve deci objemu naviac. Facelift 208 ponúka niekoľko nových riešení a zmien, z ktorých sme vybrali päť najdôležitejších.

1. Nová predná maska

Tvár malého Peugeotu už nebude taká vysmiata ako doteraz. Kým rally špeciály kričali slogan mekdonaldu, po facelifte sú striedmejšie. Viac čiernej farby pridalo eleganciu a hmlovky už nie sú umiestnené len tak v nárazníku, ale v plastovej sekcii. Pribudli aj línie v bielej, či limetkovej farbe, ak ich priplatíte (za exteriér 190 eur). No a v ponuke sa objaví aj línia GT Line. Aby to nebolo všetko, tak zadné svetlá prídu s novým 3D rozložením.

Photo by DK
Photo by DK

2. Matné farby

Vo vzorkovníku farieb sa objavia dve výrazné novinky. Obe sú matné. Sivé farby sú na dotyk drsné, ale aj napriek tomu ich dokáže aplikovať rovnaký robot ako lesklé farby. Má sa zlepšiť aj odolnosť proti poškriabaniu.

Photo by DK
Photo by DK

3. Úspornejšie motory

Základom ponuky benzínových motorov bude litrový trojvalec s výkonom 50 kW (68 k). Má v tabuľkách kombinovanú spotrebu 4,4 litra. Nad ním stojí 1,2-litrový motor s rovnakým počtom valcov a atmosférickým plnením (60 kW/82 k). Vrcholom bežných verzií poháňaných benzínom sa stane PureTech 110, čiže trojvalec s turbom a 81 kW (110 k).

Naftový protipól bude 1,6-litrový motor. HDi príde s výkonom 55 kW (75 k) a BlueHDi buď so 74 kW (100 k), alebo s 88 kW (120 k). Najnižšiu papierovú spotrebu má stokoňové BlueHDi. Vystačí si kombinovane s 3,4 litrami na sto kilometrov.

Photo by DK
Photo by DK

4. Nový infotainment

Systém, ktorý sa objaví aj v novej verzii 208mičky už poznáme. Je implementovaný v rámci celého koncernu PSA s rôznymi obmenami. Tradične má celkom slušné reakcie na stlačenie dotykového displeja a najmä pekne plynulú navigáciu.

Photo by DK
Photo by DK

5. Výkonnejšie GTi

To, čím bola exkluzívna séria GTi 30th Anniversary sa dostane do ponuky ako GTi by Peugeot Sport. Znamená nižšiu svetlú výšku, matné časti exteriéru, športové sedadlá s vysokými bočnicami a najmä výkon zvýšený na 153 kW (208 k).

image (1)