Volkswagen Golf – „Sedmička“ sa svetu predstaví v Paríži

Golf, dnes už legendárny a nesmrteľný model značky Volkswagen, je na trhu už pekných pár desiatok rokov a v súčasnosti sa vyrába už jeho šiesta generácia.

Jej psychedelicky zakamuflovaný nástupca, v poradí už siedmy model z rodu Golf, však už brázdi cesty za účelom testovania. „Sedmička“ by mala byť širšia a dlhšia než jej predchodca, trend zväčšovania teda nie je cudzí ani Volkswagenu.

Kabína by sa vraj mala niesť v športovom duchu a jej celkové zameranie by malo byť viac orientované na vodiča. V rámci tejto kategórie vozidiel býval ako „ten športovo zameraný“ vždy označovaný skôr Ford Focus než Golf, nechajme sa teda prekvapiť, do akej miery sa podarí tieto slová o športovosti novému Golfu naplniť.

Ako je u tohto modelu zvykom, ponuka motorov býva vždy pestrá a výnimkou nebude ani nová generácia. Na výber bude viacero populárnych naftových, ale aj benzínových pohonných jednotiek. Ich presné parametre však zatiaľ nie sú známe. Pravdepodobné je, že verzia GTI sa dočká upraveného dvojlitrového štvorvalca s výkonom 164kW/223 koní.

Na podrobnosti si tak zrejme budeme musieť počkať až do jesene, kedy sa bude konať autosalón v Paríži, na ktorom sa táto novinka predstaví.

Update 23.02.2013 – oficiálne fotky