Renault Twingo – liečba šokom

Kadejakých potrhntých kreácií sa valí zo všetkých strán. Týka sa to aj automobilového priemyslu. Renault nechce byť v ústraní a preto posnul zopár faceliftovaných Twíng do rúk rôznych umelcov. Niečo podobné spravilo v osemdesiatych rokoch BMW. Tam vznikli len kúsky, ktoré boli pomaľované. Teraz nabrali umelci nový dych a priviedli úbohé autíčka do vyšších levelov, dokonca na najhoršej obtiažnosti. To všetko kvôli lepšej prezentácii najmenšieho Renaultu.

Prvou kreáciou je Twingo Goes Pop od Nicoly Roberts. Speváčka má rada hudbu. To jej kvitujeme, ale nahrávacie štúdio v kufri je trochu silná káva. Kufor nezostal jedinou zvláštnou vecou. Vpredu je make-up štúdio. Nicola sa asi rada maľuje za jazdy. Bezpečnosť nadovšetko.

Na štýl zámkov malé Twingo upravil Jean-Charles de Castelbajac. Zvonka trendová čierna matná, biely pás na pneumatikách, všetko OK. Ale zvnútra je to kompletne niečo iné. Twingo 55 FBG dostalo historický nábytok, zlaté záclony a drevený stôl. Novú úroveň zábavy za volantom poskytne historické sedadlo vodiča na drevenej podlahe. Veď ako deti sme sa aj my šmýkali po triedach na stoličkách.

Twingo ako čitateľskú miestnosť pripravil Nils Holger Moorman. Sem vraj šofér môže utiecť pred zhonom zápch a oddýchnuť si. Toto bude asi bezpilotné auto, pretože kvôli použitiu gauča, krbu a knižnice je ťažko nájsť volant. Čo vlastne bolo zlé s domácou knižnicou?

Posledným predstaveným monštrom na úbohom Twingu je kuchyňa. Áno, kuchyňa! Scabin Pasta Twingo od Davide Scabina sa premenilo na niečo k zjedeniu. Doslovne. Sedadlá sú obložené cestovinami. Miesto prístrojovej dosky je špajza. Aspoň, že ostal volant. 3D televízor sprostredkuje dokonalý zážitok z 3D kuchárskych relácii. Ďalší zo zhmotnených snov, alebo nočných môr?