Range Rover Evoque – Evoque v roku 2015 narastie

Futuristický model značky Range Rover, označovaný Evoque, je na trhu pomerne krátko. Dizajnéri automobilky však nespia a už teraz pracujú na jeho novej verzii karosérie, ktorá ponesie názov Grand Evoque.

Predstavenie tohto vozidla je naplánované na rok 2015 a už z názvu je zrejmé, že od štandardnej verzie Evoque sa bude líšiť najmä väčšou karosériou. Konkrétne čísla hovoria o náraste na dĺžku o približne 300mm. Vďaka tomu sa značne zvýši vnútorný priestor, a to dokonca až do takej miery, že je plánovaná aj verzia so 7 sedadlami. Grand Evoque tak bude predstavovať alternatívu veľmi štýlového povozu aj pre početnejšie rodiny.

Dizajnovo bude verzia Grand veľmi podobná svojmu vzoru, teda pôvodnému modelu Evoque. Malé štylistické zmeny budú mať za úlohu zreteľne odlíšiť tieto dve verzie a zároveň prispieť k lepšej funkčnosti.

O pohonných jednotkách toho zatiaľ nie je veľa známeho, šíria sa však zvesti o novom naftovom agregáte a taktiež hybridnej verzii. Novinkou by mal byť aj preplňovaný benzínový motor s objemom iba 1,8 litra a s výkonom úctyhodných 228kW/ 310 koní.