Only in Russia – Optimus Prime z Transformerov po rusky

Amerika sa jeden čas hrdila najväčším pickupom, ktorý bol sériovo vyrábaný. Bol to International CXT. Podstatou bolo prerobenie nákladného auta.

A v Rusku horší nie sú. Keby sa Optimus Prime zjavil v USSR, tak by chcel byť takýmto strojom. Ale čo to je? Napol ZIL 130, napol salón s rôznymi službami.

Základný ZIL poskytol americkému snu s ruskými prostriedkami aj motor. Nečudo, že sa jedná o osemvalec. Objem tohto žrúta dosahuje skoro šesť litrov. Výkonovo je na tom porovnateľne ako konkurencia zo západu, alebo východu, podľa toho, ako sa ide do slávnej U,S and A lepšie. Stodvadsaťpäť, číslom 125 kW (170 k) je presne na úrovni doby, v ktorej vznikol darca orgánov. Šesťdesiate roky sa oklamať nedajú.

To by bola teda prvá polovica, tá, čo je ZIL. Salón je zrejmý na prvý pohľad podľa zvolenej kombinácie interiéru. Červeno-čierna so zebrovým poťahom sedadla vodiča. Čo by to len mohlo tromfnúť? Vlastne by sa jedna vec našla. Gauč vzadu, rozložiteľný na posteľ. O tom sa kovbojom v Amerike ani nezdá!

удивительная технология!