Nové „Céčko“ už jazdí

Testy nového Mercedesu triedy C sú už v plnom prúde. Keďže jeho najväčší konkurent, rada 3 z Mníchova, sa už dočkala svojho nového modelu, musia inovovať aj v Mercedese.

Na fotkách vidíme, ako by mala vyzerať novinka strednej triedy s trojcípou hviezdou v znaku. Teda, kamufláž toho viac skrýva ako odhaľuje, avšak pri troche snahy si môžeme všimnúť, že napríklad tvar predných svetlometov čerpá inšpiráciu z modelu CLS. Predná maska by mala mať úpne nový, oválny tvar. Od nového „Céčka“ sa dá očakávať, že bude zasa o niečo širšie a dlhšie než súčasný model.

Zaujímavá špekulácia sa týka motorov. V rámci downsizingu a znižovania spotreby je vraj v pláne výroba úplne nového trojvalca. Áno, čítate správne, trojvalca. Preč sú tie časy, keď poriadny Mercedes musel mať aspoň šesť valcov. Ďalšou možnosťou je, že motor bude mať valce štyri, avšak bude vybavený technológiu, ktorá dokáže jeden z nich odpojiť. Vylúčená nie je ani hybridná verzia, disponujúca elektromotorom s výkonom 20kW/27 koní.

Všetko sú to ale zatiaľ iba nepotvrdené špekulácie a dohady, na oficiálne informácie si predsa len budeme ešte nejaký ten čas musieť počkať.

(Zdroj fotografií/Photo source:www.worldcarfans.com)