Mercedes – Benz SL – Podoba nového SL odhalená

Len prednedávnom sme písali o revolučnej konštrukcii nového Mercedesu SL. Dnes už vieme aj to, ako bude táto revolúcia vyzerať v praxi.

Vďaka úniku fotografií sa môžeme pozrieť na nové SL ešte pred jeho oficiálnym predstavením, ktoré by sa malo odohrať už dnes. Dizajn karosérie do značnej miery pripomína nové SLK, predné svetlá vyvolávajú asociácie na nový dizajnový jazyk Mercedesu, uplatnený taktiež na modeloch CLS, B a ML. Pri pohľade na zadné partie SL-ka si znova spomeniete na jeho menšieho brata – SLK. Dizjan je však vždy otázkou vkusu, a tak jeho posúdenie nechávame na vás.

Ako sme už minule spomínali, nové SL bude revolučné predovšetkým svojou celohliníkovou karosériou, ktorá zníži jeho hmotnosť oproti predchodcovi o približne 140 kilogramov. Hmotnosť síce klesla, zato sa však zvýšila tuhosť karosérie,  a to o približne 20 %. Nižšia hmotnosť znamená aj nižšiu spotrebu paliva a vyššia tuhosť karosérie je zasa prísľubom lepšieho správania v zákrutách a tým pádom aj väčšej zábavy za volantom. A to rozhodne schvaľujeme!

SL príde na trh s množstvom technických inovácií, ktorými hodlá rozmaznávať svoju posádku. Jednou zo zaujímavostí sú ostrekovače predného skla integrované do stieračov. Dôvod je prozaický – zaručiť, že ani pri stiahnutej streche sa vodič a spolujazdec nemusia obávať nečakanej sprchy.