Hyundai i30 – Dočkáme sa malého hot-hatchu?

Malé hot-hatche, kombinujúce každodennú použiteľnosť s vysokou mierou zábavy a rozumnou cenovkou, sú v dnešnej dobe vcelku žiadaným artiklom.

Uvedomuje si to aj kórejská značka Hyundai, a tak hodlá postaviť vozidlo tejto kategórie na základe svojho modelu i30. Šéf Hyundai Europe – Allan Rushfort, popisuje tento nový prírastok do portfólia značky ako „ trojdverový hatchback so športovým stylingom“ . Hm, skutočne prekvapivá a nečakaná informácia. Hlavným konkurentom tejto novinky by mali byť športové modely Oplu, označované ako OPC,  ale taktiež aj vozidlá z koncernu VW, ako napríklad Škoda Fabia RS či Volkswagen Polo GTI.

O koréjskom hot-hatchi sa toho zatiaľ príliš veľa nevie, avšak zásadná a zábavu sľubujúca, aj keď nepotvrdená informácia, sa týka motora. Ten by mal byť prevzatý z Velostera Turbo. Konkrétne sa jedná o 1,6 litrový preplňovaný agregát s výkonom 150kW/204 koní a 265Nm krútiaceho momentu. Na potvrdenie, či sa tento plán stane aj realitou, si však budeme ešte musieť nejaký čas počkať.