G-Power X6M Typhoon – Výsledok poctivej kulturistiky

Páni z G-Power usúdili, že nimi upravovaná verzia BMW X6 M si zaslúži nový kabát. Ak ste nikdy nepočuli o tejto firme, tak vedzte, že sa jedná o nemeckú renomovanú tuningovú spoločnosť, špecializujúcu sa na vozidlá BMW. Z jej dielní vyšli už mnohé, strach naháňajúce monštrá s výkonom, ktorý spadá skôr do sféry superšportov a súťažných špeciálov. Pochopiteľne, výkon samotný ešte nie je zárukou úspechu, a tak úpravami prechádzajú aj podvozky a iné mechanické časti áut a taktiež karoséria.

A práve modifikácie karosérie sú novinkou, týkajúcou sa modelu G-Power X6 M Typhoon. Už z názvu je zrejmé, že sa jedná o upravenú verziu BMW X6M. Firma G- Power preň totiž predstavila novú, rozšírenú verziu bodykitu, ktorého hlavnou úlohou nie je samoúčelné pózerstvo, ale lepšie chladenie vnútorností vozidla. Oproti štandardnej X6M sa jedná až o 15% zefektívnenie. Bodykit zahŕňa zadné karbónové krídlo, difúzor, predný spoiler, postranné lemy s ehm…LED diódami a ďalšie, viac či menej funkčné doplnky. Kontakt so zemou zabezpečujú pneumatiky Michelin, ktoré sú obuté na monumentálnych, 23 palcových diskoch s názvom Silverstone RS.

A aby sa nezabudlo na to hlavné, teda srdce tejto beštie. Jedná sa o 4,4 litrový, turbami dopovaný osmevalec s pôvodom v sériovej X6 M. Vďaka použitiu vylepšeného výfukového systému a inému zapojeniu turbín z neho dokázali vydolovať šialený výkon 533kW/ 715 koní, krútiaci moment má hodnotu 890 Nm. Šprint z nuly na 100 km/h trvá 4.2 sekundy…ako som už písal, G-Power znamená výkony zo sféry superšportov aj v prípade SUV.