Žeby posledná špeciálna verzia Volva XC90?

14. októbra 2013 od AktualityNové modely

Volvo XC90 je asi najstarším Volvom, ktoré je momentálne v ponuke švédskeho výrobcu. Na atraktivite mu to vôbec neuberá, ale problémom je, že konkurencia už je oveľa ďalej. Aj XC60 je omnoho modernejšia.

Ale XC90 ešte vytiahla jedno eso z rukáva pred svojim definitívnym odchodom. Nová generácia má prísť koncom budúceho roka. Špeciálna séria Signature Edition je postavená na verzii R-Design. Medzi prvkami štandardnej výbavy v limitovanej edícii sa objavili aj chuťovky ako multimediálny systém RSE pre zadné sedadlá, audiosystém Volvo Premium, navigácia RTI, elektricky ovládateľná presklená strecha, vyhrievané predné sedadlá, kožené čalúnenie, hliníkové lišty a elektricky nastaviteľné zadné sedadlá.

Zvonka sériu pripomína aplikácia hliníku na viacerých miestach. Hliníkovou kúrou prešli spätné zrkadlá, predná ochranná lišta nárazníka, strešné pozdĺžne nosiče a prahy. Celkový dojem exluzivity dotvárajú 19-palcové zliatinové disky Ixion, xenónové reflektory a zatmavené zadné okná.

Vo Francúzsku sa Signature Edition objaví za 62 850 eur. Vyzerá to ako slušná nakladačka, ale ak by si zákazník kupoval jednotlivé prvky samostatne zaplatil by o 2 595 eur viac. Díleri budú tiež poskytovať slušné zľavy, pretože predsa,nový model klope na dvere.

Volvo pripravilo k edícii aj krásne fotografie.

Tags: