Zamávajme osemvalcom a čoskoro privítajme úplne nový Morgan

21. decembra 2018 od Aktuality

Britský Morgan, značka vyrábajúca ručne skladané športiaky zo starej školy, stojí na prahu úplne novej éry. Osemvalcom pod kapotou týchto nádherných áut totiž po 50. rokoch používania zvonia ich posledné zvony. Konkrétne tieto veľké motory v súčasnosti používali, dnes už ikonické, modely Plus 8 a Aero 8.

Revolúcia by mala začať, už pred časom ohláseným, novým modelom, o ktorom zatiaľ vieme iba to, že bude postavený v štýle „wide-body“. Dá sa teda očakávať nízka a široká karoséria, viac nevieme. Ani o samotnej pohonnej jednotke zatiaľ nepreniklo veľa šumov, môžeme tak len špekulovať, či pôjde o šesťvalec, nadopovaný štvorvalec v duchu downsizingu alebo nebodaj hybrid? Alebo sa Morgan vydá úplne opačnou cestou a nový model dostane desať či dvanásťvalec? Asi nie, pravdepodobnejšie sa nám javia prvé vymenované varianty. Vývoj konceptu „wide-body“ však už trvá niekoľko rokov, je teda jasné, že asi bude stáť za to a nebudeme sklamaní. Značka slávi už 110. narodeniny a tento nový model bude akousi oslavou a zároveň vyjadrením pokroku a vývoja, ktorý sa za tie roky udial.

Technologický riaditeľ Morganu Graham Chapman (nie, nie reinkarnácia toho z Monty Python Python 🙂 ) hovorí: „Sme plní vzrušenia, že už o pár týždňov, na 110. výročie od založenia značky, budeme môct zverejniť podrobnosti o novom „wide-body“ modeli. Zahájenie produkcie v roku 2019 je výsledkom niekoľkých rokov vývoja investovaného do dizajnu a mechaniky nového Morganu. Šlo o úplne najrozsiahlejší vývoj v histórií značky vôbec a preto sa už nevieme dočkať predstavenia nášho výsledku svetu.“

 

Tags: