Prichádza BMW X2 M35i s najsilnejším štvorvalcom

10. septembra 2018 od AktualityNové modely

Druhému najmenšiemu modelu z rady X od BMW, teda X2, v modelovom roku 2019 poriadne narastú svaly aj sebavedomie. Magické pímsenko M v názve M35i dáva tušiť, že pôjde o vrcholnú verziu pre tých najnáročnejších zákazníkov.

X2M35i bude unikátnym a prelomovým BMW, keďže ide vôbec o prvý model z divízie M, ktorý bude mať pod kapotou iba štvorvalec. Tradičné šesťvalce z Mníchova sú preslávené zamatovou kultúrou chodu, ako tomu bude u tejto menšej pohonnej jednotky je ťažké dopredu posúdiť. Viac než jasné ale je, že so svojím výkonom sa nebude musieť hanbiť ani pred väčšími motormi. Z benzínového dvojlitra sa podarilo vydolovať úctyhodných 225kW/306 koní a 450Nm. Tieto parametre nebudú mať s rozpohybovaním malého SUV žiaden problém. Bežné modely X2 sú štandardne poháňané cez prednú nápravu, táto vrcholná verzia však bude využívať výlučne pohon všetkých štyroch kolies xDrive v kombinácií s osemstupňovou automatickou prevodovkou Steptronic. Prirátajme k tomu pomoc systému Launch Control a máme tu zrýchlenie z 0 na 100km/h za bleskových 4,9 sekundy. Adaptívny podvozok s tlmičmi M Sport, ktorý je tuhší a nižší, je samozrejmosťou

Svoj potenciál X2 M35i dáva jasne najavo aj svojím zovňajškom. Nechýbajú typické emblémy M a lakovanie dielov v lesklej šedej farbe Cerium. Nové sú nasávače pre prívod vzduchu aj zadné krídlo, štandardom sú 19″ kolesá, za príplatok dokonca obrovské 20″. Masívne modré brzdiče sa budú starať o okamžité spomalenie. Prepracovaný výfukový systém s dvoma koncovkami nebude rozhodne z tých najtichších. Interiér bude vychádzať z balíka M Sport, úplne nové však budú príplatkové sedadlá. Tie budú na výber v troch možnostiach čalúnenia, konkrétne látka Trigon v kombinácií s alcantarou alebo v koži Dakota v červenej farbe Magma. Konzervatívnejšie povahy asi najskôr zvolia poslednú možnosť, ktorou je čierna koža Dakota. Na európsky trh sa X2 M35i dostane v marci 2019.

Tags: