Všade samý karbón: vylepšenie pre BMW R nineT Urban G/S

31. decembra 2018 od AktualityMotocykle

Od roku 1990 je na scéne Ilmberger Carbon, spoločnosť poskytujúca prémiovým značkám motocyklov komponenty z karbónu pre limitované a špeciálne edície aktuálnych modelov, ale najmä pre okruhové špeciály na preteky. V tomto prípade zainvestovali v BMW pre model na bežné cesty a výsledok skutočne stojí za to.

Obľúbený R nineT Urba G/S dostal od úpravcu pracujúceho s ultraľahkým materiálom skutočne bohatú nádielku, zoskupenú, nečakane, pod názvom Carbon. Od blatníkov, krytov svetiel, ochrany rámu, zadného chvosta až po ochranu nádrže, motora, alternátora, štartéra a krytu výfuku, všetko má síce pôvodné tvary, no exkluzívnejšie spracovanie. Prvky majú priznanú štruktúru uhlíkových vlákien, štít nad svetlom, ochrana nádrže ktorú zvierate medzi kolenami a ostatné časti typického karbónového vzhľadu podtrhnutého extra lesklým prevedením, vytvárajú efekt „obzri sa za mnou“. Benefitom nie je len jedinečný vzhľad, ale najmä šetrenie váhy, čo poteší každého majiteľa tohto krásavca.

Pri výrobe dielov používajú autoklávovú metódu, pri ktorej je výsledok zaručene prvotriedny. Vlákna uhlíka spracované touto metódou dosahujú vysokú pevnosť aj napriek svojej ultraľahkosti a sú odolné voči UV žiareniu. Potešíme aj milovníkov prírody, proces výroby je maximálne šetrný k životnému prostrediu. Samozrejmosťou je certifikát TÜV pre všetky výrobky.

Každý komponent je k dispozícií samostatne a je možné si ho objednať cez web výrobcu. Konečne tak môže kuriér pri dverách zazvoniť s balíkom obsahujúcim čistú radosť a potešenie.

Tags: