Volvo zachraňuje svet s Ocean Race a modelom V90 Cross Country

31. októbra 2017 od AktualityNové modely

Volvo má už tradíciu, že z podujatia Ocean Race vznikne séria osobných vozidiel vo špeciálnou výbavou. Vlastne taká séria vzniká aj pri nákladných vozidlách, ale najnovší model je práve osobný. Ponuku rozšíri V90 Cross Country s výbavou Ocean Race.

Na výber bude jediná farba, biela Crystal White. Lemy blatníkov budú matné sivé a celú bledú tému oživia oranžové prvky na nárazníkoch. Podobná kombinácia s oranžovou sa v roku 2014 objavila na koncepte XC Coupe.

V rámci udržania trvalého rozvoja budú koberce z materiálu Econyl, čo je vlákno využívajúce 100 percent recyklovaného Nylonu. To znamená, že použité siete na chytanie rýb môžu skončiť vo vašom novom luxusnom parníku. Oranžové akcenty sa objavia aj v interiéri a okrem prvkov na sedadlách budú tejto farby aj bezpečnostné pásy.

V ponuke agregátov budú verzie D4, D5, T5 a T6. Všetky budú štandardne spojené s automatickou osemstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies.

Z každého predaného kusu Volvo posunie 100 eur na výskumný program špecializujúci sa na odstránenie plastov z morí. Prvá séria bude mať 3000 kusov, čo znamená, že prvá finančná injekcia do programu bude 300 000 eur. Tohtoročný pretek Ocean Race bude špeciálny tým, že na každej lodi budú senzory zaznamenávajúce údaje zo vzdialených častí oceánov. Senzory budú merať teplotu, tlak, rýchlosť vetra, ale aj slanosť vody, či množstvo rozpusteného CO2.

Spomenutých 3000 vozidiel bude dostupných na 30 trhoch. Ani neviete, že ho potrebujete, naviac s motorom T6 ako sme testovali.

Tags: