Volvo ukázalo druhý sedan, S60 bude vyrábať v USA

21. júna 2018 od AktualityNové modely

Po predstavení novej XC60 a V60 bol jasný ďalší postup, bude sedan S60. A podľa očakávaní je aj tvarovanie modelu. Všetko prezrádza, že nový sedan je Volvo. Ale nič neprezrádza, že sa, podobne ako S90, nebude vyrábať v domácom Švédsku.

Ale ako S90 nebude vyrábané v Číne. S60 bude vychádzať z továrne v Južnej Karolíne v USA. No a čo sa týka dizajnu, tak predok je na nerozoznanie od kombi V60. Možno len strešné nosiče hovoria jasnou rečou, tie by na sedane neboli.

Tvarové zmeny akoby začínali od B-stĺpika. A aj tam začínajú. Strecha nejde takou rovnou líniou, ale začína dramatickejšie klesať. To neznamená pozitívnu správu pre zadných pasažierov. Budú mať menej miesta na hlavu ako v kombi, ale za dynamickú líniu je to malá daň. Zapnete Wi-Fi hotspot a zavriete im ústa aj tak.

Zadok auta je podobný tomu, ktorým sa pýši väčší model S90. Len svetlá sú výraznejšie. A interiér zase evokuje všetky ostatné Volvá. To nie je zlé, len je ťažšie určiť v čom sedíte. Má totiž rovnaký dotykový panel, minimum ovládacích prvkov a všetkých asistentov, ktorí figurujú v ostatných modeloch. Takže aj čiastočne autonómne riadenie Pilot Assist.

Sedany Volvo nevypustilo, ale vypustilo naftové motory. S60 ich mať nebude, ak chcete kachle, tak kombi. Motorizície budú T5 s 184 kW (250 k), T6 s 228 kW (310 k) a hybridy. T6 Twin Engine bude mať 250 kW (340 k) a T8 Twin Engine až 298 kW (405 k). Nejaký doping pre vrchol ponuky vraj poskytne Polestar. Má pribudnúť 7 kW (10 k).

Auto už onedlho začne schádzať z liniek, ale reálne sa k zákazníkom dostane až v štvrtom kvartáli tohto roka.

Tags: