Volvo ide s XC40 proti Audi Q2

22. septembra 2017 od AktualityNové modely

Volvo sa posúva medzi menšie vozidlá SUV. Nová etapa života automobilky začala modelom XC90, pokračovala XC60tkou a teraz prichádza XC40. Najmenší model medzi SUV značky bude postavený proti Audi Q2, BMW X1 a Mercedesu GLA.

Zdá sa, že Volvo naozaj dodržalo to, že jednotlivé veľkosti modelov, označené číslami, budú naozaj ľahko rozlíšiteľné. Vpredu je charakteristická maska chladiča a svetlá s denným svietením v tvare Thorovho kladiva. Avšak stále sa dá rozoznať, či máte pred sebou XC90, XC60, či XC40. A viete to aj keď neberiete do úvahy veľkosť auta.

Zboku vynikne dvojfarebné lakovanie karosérie. To je samozrejme na požiadanie a nie sériovo. Alebo to skôr nazvime za príplatok. Badateľný je najmä predel na treťom stĺpiku karosérie. Do neho prechádza lomená línia okien, ktorá začína v polovici zadných dverí strmo stúpať. Vzadu je to znova Volvo, ale svojské a rozoznateľné.

Interiér je taktiež taký ako sa na nové Volvo patrí. Tvary sú charakteristické a najmä tu budú rozdiely najmenšie. Aj XC40 bude mať vertikálny dotykový displej. Tie Volvo vie, tak je aj patrične rýchly. Podľa verzie bude vo výbave aj bezdrôtová nabíjacia plocha na mobily.

Na začiatok bude automobilka ponúkať verziu D4 AWD s naftovým dvojlitrovým štvorvalcom a výkonom 140 kW (190 k). Benzínová alternatíva T5 AWD bude mať 187 kW (254 k). Oba budú spojené s pohonom všetkých kolies a osemstupňovým automatom. Neskôr sa objaví aj nový 1,5-litrový benzínový trojvalec s prepĺňaním a výkonom 110 kW (150 k). Bude niesť označenie T3, ale bude mať iba pohon prednej nápravy a šesťstupňový manuál.

Nový model bude možné objednať a konfigurovať už onedlho. Výroba začne v novembri a k prvým zákazníkom sa kusy dostanú začiatkom budúceho roka.

Tags: