Volkswagen Amarok zabodoval, je Pick-upom roka 2018

29. novembra 2017 od AktualitySprávy

Volkswagen spravil s použitím väčšieho motora v Amaroku naozaj dobrý krok. To sme si už potvrdili počas nášho testu. Ale teraz to potvrdila aj medzinárodná komisia vo voľbe Van of the Year. Dodávky majú totiž pod sebou aj sekciu pick-upov.

Pre rok 2018 vyhral prestížne ocenenie práve Amarok. Nie je sa čomu čudovať. Je na to niekoľko dôvodov, pick-upov nie je až tak veľa, ale hlavne Amarok má pod kapotou, ako jediný, motor V6. To nemá ani jeden z konkurentov. Počtom valcov sa mu približuje jedine Ford Ranger, ale ten nemá tak kultivovaný prejav ako práve Amarok.

„Sme veľmi vďační za ocenenie IPUA 2018 a sme poctení rozhodnutím medzinárodnej poroty zloženej z expertov. Pri novej generácii modelu Amarok sme viac vyhoveli želaniam zákazníkov a preto má nielen vyšší výkon a krútiaci moment ale dá sa aj lepšie využívať v akomkoľvek teréne. K tomu je luxusnejší a pohodlnejší,“ povedal Dr. Eckhard Scholz, predseda predstavenstva Volkswagen Úžitkové vozidlá, pri slávnostnom preberaní International Pick-up Awards 2018 v Lyone. „Sľubujem, že budeme naďalej hľadať najlepšie riešenia pre našich zákazníkov aby sme im uľahčili život a prácu,“ zdôraznil Dr. Scholz.

Tags: