Vnútro nového Sprinteru bude futuristické

6. decembra 2017 od AktualityNové modely

To, že Mercedes Sprinter má trochu problém sme vedeli už keď Volkswagen predstavil nový Crafter. Už to budú dva úplne rozdielne modely, doteraz schádzali z jednej linky. Lenže VW si postavil novú fabriku v Poľsku a Mercedes je teda v hre sám. Teda sám, niečo určite bude zdieľať s Renaultom.

Nový Sprinter musí teda prekonať nielen súčasnú generáciu, ale aj spomenutý Crafter. Zdá sa, že tieto dve úžitkové autá hrajú úplne inú ligu na trhu. Samozrejme aj cenovú. Mercedes teraz ukázal interiér nového Sprinteru, ktorý by ho mohol dostať na vyššiu úroveň ako je teraz a podobnú ako je Crafter.

Ale teraz vážne, pekné výduchy, veľký displej v strede, jednoduché línie, elektrické ovládanie sedadiel z ovládačov na dverách, znie to dobre, že? Nový volant je takmer dokonalý a takmer ako v inovovanej triede S. No a teraz buďme realisti. Koľko z predaných áut bude takto natlačených výbavou? To, čo na prezentačných obrázkoch vyzerá dobre reálne bude mať 5 percent predaných Sprinterov. Bezkľúčové štartovanie? Načo.  Veľký displej pred vodičom? Zbytočnosť. Ekonomické oddelenie by šoférom s prehľadom škrtlo aj stierače, keby nie sú nutné.

Tags: