Veľké SUV od Seatu má konečne svoje meno

20. februára 2018 od AktualityNové modely

Seat nechal ľud rozhodnúť. Nechal ľudí vybrať podľa požiadaviek niekoľko mien pre nové veľké SUV. Bude situované nad súčasným najväčším SUV, nad Atecou. Reálne má mať veľkosť triedy Kodiaqu a Tiguanu.

Ale naspäť k názvu. Po úvodnej návrhovej časti išlo do druhého kola niekoľko návrhov, ktoré mali šancu uspieť a nebili sa s ničím iným, už použitým. Víťazom je nakoniec názov Tarraco. Je to historický názov. Teraz sa niekdajšie rímske mesto volá Tarragona. Tarraco porazilo názov Avila, ktorý skončil druhý a skôr by sa hodil ku dvojici Arona a Ateca. Tiež má rovnaký počet písmen a rovnaké prvé aj posledné písmená.

Seat nový model ukáže pravdepodobne už v Ženeve, ale predávať sa začne až koncom roka. Zatiaľ nám musí stačiť náhľad. Vozidlo má mať až 7 miest, čo by z neho robilo príbuzného nového Tiguanu Allspace. Platforma MQB predurčuje aj použité motory. Nič nie je oficiálne, ale 1,5 TSI Evo a 2,0 TSI budú pod kapotou určite. Rovnako ako dvojlitre TDI. Celkom zaujímavo znejú dohady o tom, že by mohol prísť aj hybrid. Ale to uvidíme. Zatiaľ je jasné, že štvorkolka bude na sto percent, rovnako ako možnosť voľby dvojspojky DSG.

Tags:  ,