Veľké SUV, Mazda CX-9, bude mať štvorvalec

Mazda CX-9, ktorú automobilka predstavila na autosalóne v LA je fakt pekný kus auta. Sedemmiestne SUV vyzerá menšie ako v skutočnosti je. Môže za to dizajnový jazyk KODO, na ktorý odkazuje predná maska chladiča, LED svetlá vpredu a tiež zadné svetlá spojené chrómovou lištou.

Oproti predchodcovi, ktorý je inak v ponuke aj na Slovensku, má novinka kratšiu karosériu. Ale rázvor narástol, čo zlepší podmienky na kolená v zadných dvoch radoch. Kým exteriér sa tvári rafinovane, interiér je jednoduchý. Výsuvný displej normálne nezavadzia. Tvary sú podobné ako pri ostatných nových modeloch značky. A je vidno, že ani inšpirácia športovými autami automobilky nešla bokom, veď relatívne športovo vyzerá volant a prístroje pred vodičom.

Veľké SUV bude mať 2,5-litrový štvorvalec s prepĺňaním. Stačí na 169 kW (230 k) a 420 Nm. So šesťstupňovým automatom bude poháňať buď prednú nápravu, alebo obe, podľa verzie.

Mazda plánuje predaj 50 000 kusov v USA a Kanade. O ostatných trhoch zatiaľ nevraví, ale vyzerá naozaj dobre a svojich zákazníkov by si CX-9 určite našla. Prví Američania sa k nej dostanú na jar 2016.