Toyota 86 s balíkom od TRD

16. septembra 2019 od AktualityNové modely

Za skratkou TRD sa skrýva Toyota Racing Development, teda športové oddelenie Toyoty. To si pripravilo špeciálny balík pre kupé 86 modelového roku 2020.

V ňom sa skrývajú tlmiče Sachs, ktoré sú samozrejme tuhšie než tie sériové a tiež sú tu veľké brzdy Brembo vpredu aj vzadu. Toyota 86 TRD Special Edition jazdí na 18″ kolesách obutých do pneumatík Michelin Pilot Sport 4, ktoré sú mäkké a lepivé. Čo samozrejme znamená, že ich životnosť nebude veľmi dlhá. Nuž a to je všetko. Na prvý pohľad to vyzerá ako veľmi málo, avšak práve tlmiče, brzdy a podvozok sú z hľadiska ovládateľnosti tými najdôležitejšími súčasťami auta.

Inak ale všetky nové Toytoy 86 dostanú nový 7″ displej infotainmentu, ktorý podporuje AppleCarPlay aj Android Auto. Audio je naviac vybavené systémom Clari-Fi, ktorý sa stará o čistejší zvuk digitálnych nahrávok. Motor zostal nezmenený, teda dvojlitrový štvorvalcový boxer s výkonom 153 kW/ 205 koní. To platí pre verziu s manuálom, ak sa rozhodnete pre šesťstupňový automat, dostanete o 5 koní menej. Kto už by tu len chcel automat? Zákaldaná cena za verziu s manuálom začína, po prepočte, na sume 24 000 Eur, balík TRD naviac stojí dve tisícky naviac. A to nie je za kompaktný a poctivý mechanický športiak ako zo starej školy vôbec veľa.

 

Tags: