Terénny vzhľad ešte terénnejší: Škoda Karoq Scout

2. augusta 2018 od AktualityNové modely

Škoda Karoq je vlastne terénnejšie zamerané auto veľkosti Seatu Ateca. Karoq však ponúkne novú verziu Scout. Ešte raz, Scout, nie Scoutline. Nebude to len výbava a vizuálna vec, ale Scout bude mať štandardne štvorkolku a pár prvkov naviac.

Verziu Scout je veľmi ľahké spoznať, má podobné nárazníky a prahy ako má aj väčší Kodiaq. Predný nárazník s obrovskou imitáciou plechovej ochrany spodnej časti je jasným znamením. Rovnaký štýl znamení pokračuje aj na bokoch a vzadu. Celkovo Scout vyzerá drsnejšie a tvári sa, že zvládne aj reálny terén, nie iba postrašenie mlák na poľných cestách.

Interiér až taký skautský nie je. Ale miesto prístrojov s ručičkami môže mať vodič pred sebou digitálny displej s rôznymi zobrazeniami. Interiér je odetý do čierno-hnedej farby a môže mať aj nepriame LEDkové osvetlenie. Cool!

Na výber budú tri motory. Jediným benzínovým bude 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Bude mať 7-stupňové DSG ako štandard. Jediný manuál v Scoute Karoqu bude v dvojlitrovom TDI s výkonom 110 kW (150 k). Ale môžete ho nahradiť tiež sedemstupňovým DSG. Výlučne automat bude dostupný pre výkonnejšie TDI dosahujúce 140 kW (190 k).

Naživo sa nová verzia Karoqu ukáže v Paríži.

Tags: