SVAutobiography v Range Roveri deklasuje vrchol radu

31. marca 2015 od AktualityNové modely

Range Rover je už v základe celkom slušne luxusný. Ale aj vrchol s názvom Autobiography je pri novej verzii len chudobnejším príbuzným. Za 170 tisíc eur bude v ponuke tá čerešnička, či čokoľvek, čo je úplne na vrchole koláčov, SVAutobiography.

Verzia SVAutobiography pochádza znova zo sekcie JLR Special Vehicle Operations. Ako poznávacie znamenie má prednú masku kombinujúcu grafitovú farbu s chrómom. SVO zmenilo aj písmená na kapote a pridalo štvorkoncovkový výfuk. Na želanie sa bude ukazovať v dvojfarebnom kabáte s čiernou vrchnou časťou a kontrastnou spodnou (na výber bude až 9 lakov).

Ak si hovoríte, že nemáte dostatočne luxusne zariadenú obývačku, tak verte, že tak luxusná ako interiér SVAutobiography, nie je ani obývačka potenciálnych zákazníkov. Prvky z hliníka, ale masívneho, originálne drevo a koža sú samozrejmé. Zadní pasažieri môžu využiť chladničku a elektricky výsuvné stolíky. Len tak mimochodom, elektricky výsuvné stolíky? To vážne?

Najsmiešnejším prvkom príplatkovej výbavy je určite Event Seating. Po sklopení spodnej časti veka kufra si môžete vyklopiť dve sedadlá čalúnené kožou Windsor. How cool is that? To už je aká somarina?

Pod kapotou bude na výber z troch agregátov. Okrem SDV6 Hybridu a SDV8 sa bude dať zabezpečiť aj nový päťlitrový osemvalec s prepĺňaním mechanickým kompresorom. Dosahuje až 404 kW (550 k) a 680 Nm. Stovku dá za 5,5 sekundy a maximálne sa s obmedzením dostane na 225 km/h.

Tags: