Superľahké Ducati 1199

23. októbra 2013 od AktualityMotocykle

Ducati len nedávno predstavilo špeciálnu sériu 1199 Panigale S venovanú Ayrtonovi Sennovi a už teraz ukazuje drsnejšiu verziu. Bude sa volať Superleggera. Názov iste mnohí poznajú od Lamborghini alebo od výrobcu diskov OZ.

Na Ducati 1199 Superleggera sú použité materiály ako titán, karbón, horčík a výrobca dodáva, že má najlepší pomer hmotnosti a výkonu zo súčasných sériových motocyklov.

Motor z 1199 Panigale S dokáže ponúknuť viac ako 147 kW (200 k) pri neuveriteľných 11 500 otáčkach. Okolo horčíkového základu je postavená kapotáž z karbónu. Pár gramov ušetrila aj špeciálna odľahčená batéria a titánový výfuk. Z úprav sa ešte oplatí spomenúť pruženie Ohlins, brzdy Brembo a pohonná sústava z pretekových verzií World Superbike. Suchá hmotnosť sa tak nedostala ani na 170 kilogramov, pričom najľahšia Panigale R váži až o 10 kíl viac a má o pár kilowattov menej.

Ducati vyrobí iba 500 kusov. Ale je tam jeden háčik. Až dve tretiny pôjdu zákazníkom, ktorí už majú nejakú špecialitu v garáži, napríklad Desmosedici RR. Ak sa nedostanete na listinu vyvolených, stále môžete skúsiť zohnať v Brazílii Sennovu limitku, alebo sa aspoň pokochať fotkami v galérii.

Tags: