Subaru Levorg sa nezadržateľne blíži

Marketingoví činitelia Subaru sa veľmi zamysleli, keď dali autu názov Levorg. Nie je vyslovene zlý, ale znie akosi kockato a drkotavo. Skôr by sa k novému kombi hodilo niečo údernejšie a ráznejšie. Ale nebudeme sa hádať, aj toto meno sa určite chytí.

Subaru sa rozhodlo, okrem zvláštneho názvu, že predstaví novinku presne na Nový rok. Takže do oficiálneho odhalenia ostáva len pár dní. Auto bude vyzerať tak, ako naznačoval koncept z autosalónu v Tokiu.

Zatiaľ nie sú známe všetky údaje, ale určite bude mať pohon všetkých kolies. Subaru tiež oznámilo, že pod prednú kapotu sa určite dostane štvorvalec s objemom 1,6 litra a prepĺňaním, ktorý ponúkne 125 kW (170 k) a 250 Nm. Silnejšou alternatívou bude tiež štvorvalec, ale s dvoma litrami. Ten po vzore STI poskytne 221 kW (300 k) a 400 Nm. Zatiaľ to znie dobre, ale prvotné informácie hovoria iba o variátore CVT. Práve prevodovka zo skútrov by mohla byť najväčším nepriateľom inak dobre vyzerajúceho a fungujúceho auta. Avšak zatiaľ sa hovorí len o japonskom trhu.

Na JDM je známa aj cena nového modelu. Základný model 1,6 GT vyjde na ¥ 2 667 600. Najdrahší 2,0 GT-S EyeSight bude stáť ¥ 3 564 000. V prepočte to znamená 18 420 eur, respektíve 24 600 eur.