Štvorka stratila strechu a znova ju získala

15. októbra 2013 od AktualityNové modely

To, že sa miesto trojky kupé objavila štvorka sme si už zvykli. A to isté sa dalo čakať aj pri kabriolete. Naviac číslo 4 vytvára priestor na GranCoupé, ktoré by inak bola obyčajná trojka. Ale späť k novému modelu. BMW predviedlo otvorenú verziu štvorky.

Auto vylezie spod plachty na nadchádzajúcom autosalóne v Los Angeles. Že prečo LA? Jednoducho preto, že tam je teplo, sú tam kúpyschopní obyvatelia a tiež kvôli tomu, že v Kalifornii majú radi kabriolety.

Podobne ako trojka kabrio má aj štvorka trojdielnu skladaciu pevnú strechu. Vďaka lepším tlmiacim materiálom sa podarilo znížiť vnútorný hluk o 2 dB. Strecha sa schová za 20 sekúnd a schovanie je možné až do rýchlosti 18 km/h. V prípade, že pasažieri budú chcieť jazdiť s otvorenou strechou aj v chladnejšom počasí pomôže ich komfortu zohrievanie krku.

Kabrio primárne nie je o veľkosti kufra, ale tá stúpla oproti trojke kabrio o 20 litrov na 370 litrov. Ale iba ak je strecha zatvorená. Ak je sklopená, batožinový priestor dosahuje objem 220 litrov.

Spočiatku bude možné objednať benzínové verzie 428i (180 kW/245 k) a 435i (225 kW/306 k). Naftový zvuk sa bude rynúť z 420d (135 kW/184 k). Práve posledne menovaný agregát bude jediným, ktorý bude mať v základnej konfigurácii šesťstupňový manuál. Ostatné si vystačia s osemstupňovým automatom.

Tags: