Študenti urezali strechu z Karoqu, vznikol Sunroq

5. júna 2018 od Aktuality

Už počujeme tú študentskú poradu. Aký koncept vymyslíme? No a na poslednú chvíľu, tesne pred odovzdaním projektu niekto vyslovil to, čo mu napadlo ako posledné a celkom šialené riešenie. Nápad bol spraviť z Karoqu kabriolet Sunroq. Takže niečo podobné ako je Range Rover Evoque Convertible.

Škoda má aspoň plusové body, že takúto šialenosť bude brať len ako koncept. Koncept, na ktorom od októbra 2017 pracovalo 23 študentov Škoda Academy. Reálne vyzerá koncept veľmi dobre. Dokonca je na ňom aj jeden retronáznak.

Ak sa pýtate, čo by na tomto mohlo byť retro, tak sa pozrite na zadné veko kufra, alebo skôr na priestro, kam sa schováva strecha. Ak vám podobnosť s ničím nesedí, tak si nájdite Metalex Roadster postavený z Favoritu.

Myslíte si, že prerobenie Karoqu na kabriolet je najväčšia šialenosť? Nie. Pozrite sa pod predný nárazník na fotke finálneho výtvoru. Sú tam LED svetielka, ktoré premietajú názov automobilky na zem. Sú podobné ako tie, ktoré sa rozsvietia pri otvorení dverí. Trochu zbytočné, ale zatiaľ to nikto nemá.

Študenti sa, tentoraz, nerozbehli ku hybridnému, či inak modernému ústrojenstvu. Tým myslíme elektrické. Zostal tam motor 1,5 TSI Evo s výkonom 110 kW (150 k). S otvoreným crossoverom dokáže vybehnúť na stovku za 8,4 sekundy a maximum odovzdá pri 204 km/h.

Sunroq je síce trochu šialeným konceptom a automobilka vôbec nezvažuje sériovú produkciu. Avšak koncern plánuje otvorený T-Roc na rok 2020. A Nissanu sa všetci smiali, keď ukázal Murano kabriolet.