Škoda ukázala nový diel puzzle, interiér modelu Scala

30. novembra 2018 od AktualityNové modely

Škoda už na Mikuláša v Tel Avive predstaví kompletne model Scala. Ten má nahradiť Rapid aj Rapid Spaceback. Ale nemá byť len lacnou alternatívou, automobilka ukázala interiér a ten vyzerá kvalitne a používa aj drahšie materiály.

V novom interiéri sú čistejšie línie s voľne stojacim displejom v strede prístrojovej dosky. Môže mať uhlopriečku až 9,2 palca, ale zároveň necháva miesto na osem dotykových tlačidiel. Úplne samostatný ostáva panel klimatizácie.

Na priložených fotkách vidno, že Scala bude mať aj možnosť vymeniť prístroje pred vodičom za plnohodnotný veľký displej, tak ako to je teraz cool a in. Celkovo interiér nového modelu vyzerá sviežo. Až na volant, ten žiadne novinky neprináša.

Podľa fotiek je tiež jasné, že výrobca nesiahol po elektronickej ručnej brzde, ale nechal klasickú páku s tiahlom. A tiež vidno, že niektoré verzie budú vybavené automatickou prevodovkou s dvomi spojkami. Predpokladáme, že ponuka motorov bude širšia ako v malej Fabii. Nebude obmedzená iba na litrový trojvalec, ale odhadujeme, že pod kapotu si cestu nájde aj 1,5 TSI Evo a tiež naftové alternatívy.

Tags: