Škoda predstavuje Fabiu Combi Scoutline

24. októbra 2018 od AktualityNové modely

Novinkou v ponuke Škody je model Fabia Combi Scoutline, ktorý je oplastovanou a robustnejšou verziou jedného z najpopulárnejších vozidiel jazdiacich po našich cestách. Vychádza z najnovšej verzie Fabie, ktorá sa predstavila na jar v Ženeve.

Na prvý pohľad ju možno rozpoznať podľa plastom olemovaných blatníkov a prahov a tiež strieborných líšt v prednom i zadnom nárazníku. Podvozok je tiež o kúsok vyšší, avšak pohon 4×4 dostupný nebude. Úprimne, asi by bol aj zbytočný, jedine ak by na zimnú lyžovačku, aj keď asi málokto z bežných majiteľov Fabie by sa škriabal do tak neprístupných miest, kde by nestačili poriadne zimné pneumatiky a reťaze. Scoutline je inak celkom pekné auto, až tak výrazne sa od bežnej Fabie Combi nelíši ale vzhľadovo je na tom aj tá dobre. K dispozícii sú inak 16″ a 17″ disky kolies ktorých dizajn je podobný ako na ostatných modeloch Škody z rady Scout. Ponuka motorov je rovnaká ako v bežnom kombi, teda litrové benzínové MPI so slabučkými 44kW/60 koňmi, prípadne 55kW/75 koňmi. Tieto motory nemajú turbo, omnoho rozumnejšie sa javia preplňované 1.0 TSI s výkonmi 70kW/95 koní alebo úplne najlepšie 81kW/110 koní. Naftové motory k dispozícii nie sú vôbec.

Fabia Scoutline je inak výnimočná tým, že ide o prvú Fabiu v histórií, ktorá môže byť za príplatok vybavená prednými aj zadnými LED svetlami.

Tags: