Škoda mieri do triedy, kde nedávno pribudol Seat Arona

2. februára 2018 od AktualityKoncepty

Škoda sa pomaly akosi vzďaľuje tomu, že by mala byť lacná alternatíva koncernu Volkswagen. Teda ceny nerastú, ale autá sú lepšie a kvalitnejšie. A tiež sa presúva do stále populárnejších segmentov. Ťaženie začalo Kodiaqom, pokračuje Karoqom a ani tam nekončí.

Novým modelom v ponuke bude ešte menší crossover, ktorý predznačí koncept Vision X. Český zástupca koncernu bude pri vytváraní nového modelu využívať rovnaký princíp ako sa udial pri Karoqu. Karoq je podobný ako Seat Ateca.

Koncept Vision X teda bude používať rovnaké riešenia ako najmenší crossover Seatu, Arona. Vlastne, tým pádom, bude mať niektoré riešenia spoločné aj s Volkswagenom T-Roc.

Síce Vision X bude zatiaľ iba konceptom, ale Škoda má vo zvyku tieto koncepty dotiahnuť do stavu prototypu a následne do sériovej výroby. Vpredu budú zdvojené svetlá, veľká maska a lakovanie bude ostrou zelenou FlexGreen. Koncept stojí na 20-palcových diskoch a má kľučky zabudované do dverí ovládané po vyskočení. To sériovo tiež nebude.

Škoda koncept predvedie v Ženeve na začiatku marca. Okrem neho by na autosalóne mohol zažiariť aj inovovaný Superb. Ani to tak nevyzerá, ale už je na trhu od roku 2015.