Škoda Kodiaq RS má rekord na Nürburgringu (nie, výkričník naozaj nedáme)

15. júna 2018 od AktualityNové modely

Škoda sa rozbieha po Nürburgringu s veľkou razanciou. Veď aktuálne získala titul najrýchlejšieho auta na tejto legendárnej, ale zároveň veľmi náročnej trati. Má viac ako 70 zákrut. A Kodiaq RS je na ňom narýchlejší.

Tvrdiť, že niečo je najrýchlejšie je poriadne šialené. Ale potrebujete si najskôr zvoliť správnu kategóriu, do ktorej sa chcete rekordom umiestniť. Škoda siahla po kategórii sedemmiestnych vozidiel. Aha, takže nie SUVčiek. Tam je konkurencia veľká, lebo pojem SUV zahŕňa naozaj všeličo, napríklad Bentley Bentayga, Lamborghini Urus, Audi SQ7, BMW X6M a podobné autá, ktoré sú na okruhu určite rýchlejšie ako je Kodiaq RS.

Ale Kodiaq RS má k dosiahnutiu rekordu aspoň nový motor. Taký ešte v Škode nebol. Má dvojlitrové naftové biturbo s výkonom 176 kW (240 k) a krútiacim momentom približne 500 Nm. To je už slušný základ na nejaký rekord. Dobre, nie, treba stále tú kategóriu zvoliť a treba vodiča.

Vodič bol vybraný bravúrne. Automobilka za volant posadila Sabine Schmitz. Tá má na 20-kilometrovej trati so 73 zákrutami odjazdené 30-tisíc kôl. Snaženie prinieslo ovocie. Sabine dala s Kodiaqom RS čas 9 minút a 29,84 sekundy. Na SUV so siedmimi sedadlami to vôbec nie je zlý výsledok.

A čo na to ostatní výrobcovia športovo ladených SUV?

Tags: