Renault má nového dílera zriadeného materskou spločnosťou

Dílerská sieť automobiliek na Slovensku je väčšinou veľmi jednoduchá. Dílerstvá patria súkromným spoločnostiam. Renault prichádza s novinkou. Miesto dílera, ktorý dlhé roky figuroval v Petržalke je Renault Retail Group.

Renault Retail Group, alebo RRG je firma, ktorá je zriadená priamo Renaultom a ponúka služby predaja. V Európe je 191 predajcov v 14 krajinách a celkovo dosahujú tržby 9,5 miliardy eur. To znamená predaj 330-tisíc nových a 215-tisíc jazdených vozidiel. Slovenský RRG má v pláne tento rok predať tisíc nových a 200 jazdených vozidiel. Práve kapitál od automobilky dovolí ponúknuť spätný výkup aj vozidiel z firemných flotíl, čím zjednoduší proces obmeny vozových parkov aj pre firmy.

Ďalším zjednodušením pre zákazníkov bude aj synergický efekt, vďaka ktorému sa ľahšie dostanú napríklad ku vozidlám Alpine, keďže bratislavská pobočka spolupracuje s viedenskou. Nebude to štartom predaja značky na Slovensku, ale len určitým zlepšením služieb pre zákazníkov. V týždni od 1.4. do 7.4.2019 bude dokonca jeden kus Alpine vystavený v showroome, choďte sa naň pozrieť.

Tohtoročný plán, okrem predaja ráta s rebrandingom predajne a inou štruktúrou využitia parkoviska ako je v súčasnosti. RRG neplánuje ďalšiu expanziu na Slovensku, pretože v ostatných mestách je rentabilita dílerstiev väčšia ako v Bratislave, kvôli cenám práce a pozemkov.