Renault Kadjar má nové motory, ale aj novú vizáž

13. septembra 2018 od AktualityFacelifty

Renault sa podujal na vylepšenie Kadjaru. Stredne veľký crossover, menší ako Koleos a väčší ako Captur, dostal omladzujúcu kúru a hlavne dostane úplne nové motory.

Najväčším vizuálnym hitom nového , či skôr inovovaného Kadjaru bude predok. Maska je úplne rovnaká, ale dizajn nárazníka je zase úplne iný. Hmlovky, ktoré môžu byť tiež LEDkové majú iný tvar. A smerovky sa presťahovali z nárazníka do hlavných svetiel. Vytvárajú podobnú líniu ako denné svietenie.

Vzadu vidno úplne pomenený nárazník. Spodnú časť ozvláštňuje imitácia difúzoru, ochrán podvozka, alebo čohokoľvek hliníkového. Ale svetlá, či odrazky na nárazníku sú širšie. Kadjar tiež ponúkne nové tvary zliatinových diskov, ako sa pri facelifte pekne patrí.

Do interiéru sa tiež dostal svieži vánok. Ten prišiel v podobe úplne nového stredového panelu. Displej na výšku ako má Koleos, či Espace, asi nezbadáte, tu je jednoducho na šírku a hotovo. Ale vyzerá, že je príjemnejší na ovládanie. Renault tvrdí aj niečo o kvalitnejších plastoch. To ale uvidíme až pri teste naživo.

Dôležitou zmenou sú motory. Agregáty 1,2 TCe a 1,6 TCe sú minulosťou. Nahradí ich 1,33-litrový agregát, tiež TCe. Bude mať dva výkonové stupne, základ bude 96 kW (130 k) a vrchol sa dostane na 118 kW (160 k). Pri naftovej ponuke sú na začiatok dva agregáty, ale oba majú filter pevných častíc..

Základom naftovej ponuky bude 1,5 Blue dCi. Ten dosiahne výkon 85 kW (115 k). Výkonnejší má objem 1,7 litra a príde s 110 kW (150 k).

Nový model sa objaví na prelome rokov 2018 a 2019.

Tags: