Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic Edition v znamení maximalizácie luxusu a výkonu

6. februára 2019 od Aktuality

Za superdlhým názvom Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic Edition sa skrýva super dávka luxusu a vznešenosti.

Ako to už v prípade britského Range Roveru chodí, ich autá samotné sú stelesnením tradície a luxusu a v tomto prípade ide ešte o úplne vrcholnú verziu Velar v limitovanej edícií. Pod kapotou je najsilnejší možný motor, 5.0 litrový benzínový osmvalec s preplňovaním a mocnými 542 koňmi a 405 kW s 680Nm krútiaceho momentu. To samo osebe znie dosť brutálne, predstavte si ale, že toto masívne SUV sa vie pohybovať rýchlosťou až 275 km/h. Celé toto divadlo sa deje pod taktovkou 8-stupňového automatu.

Vyladený je podvozok, riadenie aj celý systém prenosu výkonu. Aby všetko fungovalo tip top, inžinieri Land Roveru strávili ladením takmer 64 tisíc hodín. Nové sú aj obrovské brzdy s priemerom 395/396 mm ktoré sa ukrývajú za 21” diskami kolies, za príplatok ešte o palec väčšími. Červené brzdové strmene hovoria jasnou rečou, môžu však byť aj temné čierne. Karosériu tejto limitky spoznáte podľa agreívnejšieho predného nárazníku s väčšími prívodmi vzduchu ale aj podľa štvoritého výfuku a zlovestného revu z neho.

V kabíne nájdeme športový, menší volant s hliníkovými pádalmi radenia. Tlačídla infotainmentu či radiaca páka majú vrúbkovanú povrchovú úpravu, ak ste však vyslovene pretekár srdcom aj dušou, asi si priplatíte skôr za karbónový balík.  Presné cenové údaje pre Európu zatiaľ nevieme, v domácej Británii však cenovka začne na £86,120. Nuž, tieto autá nikdy neboli z lacného kraja.

Tags: