Range Rover Sport sa prvýkrát uchýli k štvorvalcu

18. augusta 2016 od AktualityFacelifty

Range Rover oznámil, že model Sport dostane pre modelový rok 2017 novú motorizáciu. Teda vlastne dve. Jedna bude tradične V6 a druhá novinka bude mať o dva valce menej a usporiadanie pekne v rade.

V6tka bude spaľovať benzín a z troch litrov prepĺňaného objemu ponúkne 250 kW (340 k) a 450 Nm. Stovku bude mať tesne nad 7 sekúnd a maximum sa dostaví pri 210 km/h. Ale tento agregát nie je tým zaujímavým z dvojice noviniek.

Štvorvalec SD4 bude spaľovať naftu. Dokáže vyvinúť 177 kW (240 k) a 500 Nm. Na dvojliter naviac vo viac ako dvojtonovom SUV zaujímavé hodnoty. Šprint na stovku by mal zvládať za niečo cez 8 sekúnd a maximálne sa má dostať na 206 km/h. Nie sú to zlé hodnoty, ale otázne zostáva, či sa hodia k názvu Sport. Poteší však spotreba v kombinovanom cykle, iba 6,2 litra.

Nový modelový rok prinesie aj nový 10-palcový displej schovávajúci ešte viac funkcií pôvodne dostupných tlačidami. Naviac pribudne možnosť čiastočne autonómnej jazdy a vylepšenie schopností v teréne. Verzie Dynamic ponúknu ešte viac farieb exteriérov. Nový modelový rok sa na trh dostane už  v zime.

Tags: