Prvá edícia BMW M850i neprichádza práve prvá

5. februára 2019 od AktualitySprávy

BMW po odmlke predstavilo nástupcu legendárneho kupé s číselným označením 8. Tentoraz sa, po meteorickej fascinácii verzie Night Sky, prezentuje špeciálnou sériou s názvom First Edition. Prvá edícia však prichádza až po uvedení na trh.

Edícia sa odlíši od ostatných modelov svojim zovňajškom. BMW Inidividual pre ňu vyvinulo nový odtieň modrej, Frozen Barcelona Blue. A nie je to vraj žiadna narážka na zimu, ktorá mesto zasiahla tento rok. Rovnako zaujímavo pôsobia všetky lišty odeté do čiernej lesklej farby miesto chrómu. Rovnako čiernou Jet Black sú lakované aj zliatinové disky s priemerom 20 palcov.

Okrem zovňajšku má First Edition modrú aj vnútri. Kožené čalúnenie je z časti modré a z druhej biele. Rovnako modrý je aj strop z alcantary. Nám sa začína modrá v interiéri vážne páčiť. O zvuk sa postará aparatúra Bowers&Wilkins. M-kový volant je len príjemným bonusom. Ale ešte do očí padnú aj detaily lakované čiernou lesklou farbou. Tak ako v každej obmedzenej sérii prichádza aj tu miesto, kde je odprezentovaný konkrétny kus poradovým číslom.

Tak ako aj ostatné M850i, aj tu bude pod kapotou motor V8 s prepĺňaním. Má výkon 390 kW (530 k), čo znamená, že stovku bude mať za 3,7 sekundy. Maximum je elektronicky obmedzené na 250 kilometrov za hodinu.

Automobilka vyrobí 400 kusov z prvej série, ktorá však príde až po reálnej prvej sérii zákazníckych áut.

Tags: