Pop Art v podaní Ferrari SP3JC

30. novembra 2018 od Aktuality

Za nie práve ľúbozvučným jazykolamom SP3JC sa skrýva veľmi exkluzívna novinka od Ferrari. Až tak exkluzívna, že na svete existuje iba jeden jediný exemplár, ktorý môžete vidieť v priloženej fotogalérií.

Táto super jedinečná hračka, ktorá bude robiť radosť svojmu majiteľovi, je postavená na platforme rovnako exkluzívneho kupé F12tdf. S ním zdieľa podvozok a základný profil karosérie, inak je tu však kopec unikátnych dielov a dizajnových prvkov, ktoré si vysníval priamo majiteľ. Mimochodom, trvalo to takmer dva roky, kým bolo dielo definitívne hotové a zákazník spokojný. Ako bolo spomenuté, F12tdf je kupé, avšak SP3JC strechu nemá, teda ide o kabrio. Spredu sú si veľmi podobné, zadná časť kabria je však iná. Zlúčené svetlomety a akási žiabra či žiletka vytvárajú značne nezvyčajnú kombináciu. Úplne iné sú tu aj bočné výduchy za prednými kolesami. A farebná kombinácia, pre Ferrari absolútne netypická. Perleťová biela ako základ, nebesky modré sedadlá aj kapota s presklenou plochou cez ktorú vidno motor a žlté línie, vrátane čísla tri. Pôvod údajne možno hľadať v umeleckom vkuse majiteľa, ktorého obľúbeným štýlon je Pop Art. Andy Warhol ani Roy Lichtenstein by asi teda týmto Ferrari nepohrdli tiež.

Pod kapotou je rovnaký dvanásťvalec ako v prípade F12tdf, teda 574kW/769 koní a 705Nm. To všetko zabalené v 6.3 litroch objemu. Maximálka 340 km/h s otvorenou strechou znie ako konská dávka adrenalínu priamo do žily. Dá sa očakávať, že oproti F12tdf bude o kúsok pomalšie, to však vôbec nie je podstatné. Množstvo zábavy a adrenalínu bude pri oboch šialené, v prípade kabria snáď ešte citeľnejšie.

Tags: