Po sedane šlo pod nôž aj kupé triedy C od Mercedesu

22. marca 2018 od AktualityFacelifty

V New Yorku na autosalóne ukáže Mercedes modernizované kupé a kabriolet triedy C. To znamená, že na európskom autosalóne v Ženeve nechcel vytiahnuť rovno všetky tromfy a niečo si nechal aj za oceán. Veď v Ženeve predstavil, čo sa týka modelu, inovovaný sedan a kombi.

Naoko to nevyzerá, že sa vôbec niečo zmenilo, ale postavte autá vedľa seba a máte jasno. Nová je maska chladiča s jednou horizontálnou lištou, pre AMG s dvomi. A tiež sú akosi novšie svetlá. Na niektorých trhoch dokonca Mercedes úplne vypustí halogénovú možnosť a už v základe bude systém svietiaci LEDkami. Vzadu sa dizajnéri s LEDkami vo svetlách pohrali tiež. A vzadu na modeloch AMG budú nové difúzory a hlavne okrúhle koncovky výfukov. Týka sa to najskôr modelu C43, lebo C63 ešte len príde.

Vnútro sa pomenilo ešte trochu viac, ale zase sa nedá povedať, že by to bolo úplne zásadné. V strede môže byť väčší displej systému Command Online. Keď hovoríme väčší, tak má uhlopriečku až 10,25 palca. No a konečne, teda ako pre koho, bude môcť displej nahradiť aj kruhové prístroje pred vodičom. Ten môže mať až 12,3 palca. Jasné, ešte si všimnete niečo, do Céčka sa dostane aj volant s eSka. Dotykové plochy teda budú slúžiť na ovládanie niektorých funkcií infotainmentu.

O slovo sa prihlásia aj nové systémy. Céčko ponúkne adaptívny tempomat, udržiavanie v pruhu, ale aj možnosť zmeniť pruh bez chytenia volantu, len vyhodením smerovky. A tiež bude podporovať komunikáciu Car-to-x, ktorá odošle varovné informácie o podmienkach na ceste.

Vylepšenie motorov zasiahne hneď niekoľko agregátov. Dotkne sa, keďže predstavenie je v USA, zatiaľ benzínových pohonných jednotiek. Dvojliter v C300 bude mať o 10 kW (17 k) viac a ponúkne 190 kW (258 k). Tiež pribudne výkon modelu C43 AMG. Ten bude mať naviac až 17 kW (23 k). Celkovo tak odovzdá 287 kW (390 k).

Galéria Coupe

Galéria Cabriolet

Tags: