Päťstovka sa vráti do roku 1957

26. februára 2015 od AktualityNové modely

Taliani malé autá vedia. Retro päťstovka už nie je Cinquecento. Už to je naozaj pekný kus auta s odkazom do minulosti a súčasnými technológiami. Ale pripomenúť si predchodcov nie je na škodu.

Fiat na autosalóne v Ženeve ukáže 500 Vintage ’57. Samozrejme základ pochádza z normálnej päťstovky. Na ňu automobilka hodila modrú farbu s pastelovým odtieňom. Disky, či puklice sú naozaj brutálne retro. Pripomínajú práve päťstovku z roku 1957.

V interiéri bude hlavným pútačom biela prístrojová doska. K nej sa hodí hnedý kožený interiér. Systém Blue&Me až tak retro nie je. Znaky však jasne históriu ukazujú. Špeciálna séria sa začne predávať už v marci s benzínovými a naftovými motormi z ponuky.

Ďalšou novinkou bude Fiat Dobló Trekking. S novými nárazníkmi, plastovými krytmi podvozka a zvýšením o 10 milimetrov má byť terénnejšou alternatívou. Veď to je v móde! Hmlovky sú súčasťou základnej výbavy, rovnako ako tmavé okná vzadu a 16-palcové zliatinové disky.

Vnútro terénne nie je. Ale poteší kožou potiahnutý volant a potenciál GPS navigácie. Fiat nesiahol po štvorkolke, ale po trakčnom systémom Traction+, čo bude obdoba Grip Control u dvojitého šípu. V ponuke sa objaví vraj v nasledujúcich mesiacoch.

Tags:  ,