Otvorenému Lexusu LC niečo chýba, my vieme čo

14. januára 2019 od AktualityKoncepty

Lexus na autosalóne v Detroite ukáže koncept otvoreného Lexusu LC. A vieme, že mu niečo chýba. A viete to aj vy. Chýba mu predsa pevná strecha. To je celkom logické. Aj napriek tomu, že automobilka o tomto kuse hovorí len ako o koncepte, má určitú šancu dostať sa do sériovej produkcie.

Pozrime sa na to auto lepšie. Má otváraciu plátenú strechu. S tým sa museli popasovať ako konštruktéri, tak dizajnéri. Konštruktéri to majú priamočiare, treba mechanizmus strechy a tiež vystuženie podvozka. Inak by sa auto veľmi krútilo, keďže nebolo ako kabriolet stavané už od začiatku.

Budeme teraz úprimní, nech je kabriolet akákoľvek senzácia, tak tvary karosérie kupé sú veľmi ťažké na takúto transformáciu. A vedia to aj dizajnéri. Preto to nedopadlo úplne tak, aby nebolo jasné, že kupé má viac príťažlivých kriviek. Urezanie strechy sa niekde jednoducho prejaviť muselo.

To, či sa vám páči necháme na vás. Veríme, že v redakcii by boli tiež rôzne názory v hodnotení tvarov kupé/kabrio. Ale je jasné, že otvorené auto v ponuke Lexusu aktuálne chýba. To by mohlo znamenať, že automobilka zapracuje práve na takomto niečom a tým je aj potenciál, že pretaví tento koncept do reality.

V prípade, že sa dostane kabriolet do výroby, tak je veľká pravdepodobnosť, že bude mať motory ako kupé. V8 v LC500 má 352 kW (477 k) a V8 v LC500h má menej, avšak spolupracuje s hybridným ústrojenstvom. O tom si prečítajte v teste kupé.

Tags: